Як знайти телефон по IMEI – варіанти для Android, iPhone та інших телефонів

Поиск телефона

Смартфон – мобільний гаджет, який в обов’язковому порядку є у кожної сучасної людини. Різноманітність моделей вражає, у когось телефон дорожче, зате з яким функціоналом, у когось дешевше, але його досить для конкретних потреб.

Втрата смартфона або планшета – подія неприємне, але найгірше, що вона тягне за собою серйозні наслідки. Це втрата контактів друзів, родичів, колег і просто «потрібних» людей. А якщо девайс є ще й засобом заробітку, робочим органайзером, у людини можуть виникнути глобальні проблеми. Знайти телефон – справа клопітка, але цілком здійсненна.

Що таке IMEI і як по ньому знаходять зловмисників?

Кожен смартфон і навіть простий мобільний телефон має так званий ідентифікатор – 15-значний код, він індивідуальний для кожного пристрою. Абревіатура коду всім відома – IMEI. Дослівно розшифровується як Міжнародний Ідентифікатор Мобільного Обладнання. Він не прив’язаний до сім-карти і прошивки телефону, тому не змінюється і не оновлюється після будь-яких маніпуляцій з гаджетом. Більше того, саме за таким кодом оператор визначає дані нової SIM-карти, її місце розташування. Знайти телефон по імей – справа кількох хвилин, за умови, що він включений.

Якщо ваш смартфон вкрали, швидше за все, зловмисник знає, що його швиденько вирахують, як тільки пристрій зареєструється в мережі. Зміна сім-карти значення не має, тому що як раз по IMEI відбувається ідентифікація пристроїв після включення. Продати апарат – теж не варіант, тому що його в будь-якому випадку доведеться включити, щоб новий власник перевірив функціональність мобільного девайса.

Крім того, що IMEI-код зазначений усередині моделі, він дублюється на коробці смартфона і в гарантійному талоні. Додатково можна набрати комбінацію *#06#, і код-ідентифікатор з’явиться на дисплеї гаджета. Знаючи його, ви легко дізнаєтеся статус телефону в даний момент – загублений він або його вкрали, чи є заява про зникнення, і навіть інформацію про країну, в якій він зараз перебуває.

А тепер питання – як знайти телефон по імею? Що для цього потрібно і наскільки ефективним може виявитися результат пошуку? Про це далі в статті.

Спец програма для пошуку телефонів по IMEI

Різних програм, які обіцяють відстежити телефон по IMEI, існує досить-таки багато. Функціонал у них найрізноманітніший, і часто можна знайти цілі списки програмного забезпечення, за допомогою якого абсолютно безкоштовно будь-який користувач може подивитися, де знаходиться його гаджет. Звичайно, все можливо, але тут потрібно знати і розуміти, що мобільні оператори обмежують доступ до бази даних своїх абонентів. Тому наївно припускати, що пошук телефону по IMEI буде таким простим, не потребуватиме фінансових витрат і найголовніше – виявиться ефективним.

Є ще один варіант – програми, які для роботи просять відправити на конкретний номер sms. З ними потрібно бути дуже обережними, швидше за все, це шахраї, і вони спробують витягнути з вас якомога більше грошей.

Якщо ви, все-таки, зважилися на послуги сумнівних програм, вибирайте ті, які засновують пошук тільки на отриманій від власника інформації. Найпопулярніша в такій категорії програма – IMEI-Poisk 2.0. Їй для пошуку потрібні тільки:

 • номер телефону;
 • ідентифікатор IMEI;
 • останнє місцезнаходження гаджета в мережі.

Чи є шанс знайти, якщо телефон вимкнений?

Незважаючи на те, втратили ви телефон або його вкрали, він все одно через якийсь час буде вимкненим. У першому випадку акумулятор розрядиться від постійних дзвінків, якщо пристрій ніхто не помітить і не візьме трубку. У другому випадку зловмисники напевно не захочуть «світити» своє місце знаходження і тримати мобільний девайс включеним.

Назріває актуальне питання – як знайти телефон, якщо він вимкнений? Зробити це самостійно досить важко, адже для пошуку необхідно відстежити сигнал GPS, а для цього гаджет повинен бути активним. Зверніться до правоохоронних органів і до оператора зв’язку, щоб вони посприяли в пошуку такого важливого для вас пристрою.

Як знайти вкрадений телефон Android по IMEI?

Мобільні телефони з операційною системою Android складають більшу частину сучасних девайсів. І величезна кількість моделей на такій ОП – представники бюджетної цінової категорії. Що ж робити, якщо у вас вкрали, або ви втратили пристрій на Android? Чи можна знайти телефон Андроїд, і як це зробити не тільки швидше, але і найефективніше?

Тут на допомогу нам прийде Google. Пам’ятаєте, коли ви вперше активували свій гаджет, обов’язково створювали свій аккаунт в системі Google або підв’язували під уже існуючий кабінет користувача. У ньому зберігається абсолютно вся інформація про кожну маніпуляцію зі смартфоном, в тому числі і його персональний ідентифікатор – IMEI і актуальне місце розташування. Саме аккаунт і допоможе нам зв’язатися зі своїм телефоном і керувати ним на відстані.

Процедура виглядає приблизно так:

 • в своєму кабінеті знайти настройку «Віддалене управління Android»;
 • подзвонити на свій номер для ідентифікації смартфона;
 • видалити особисті дані з гаджета;
 • якщо надії на повернення немає, заблокувати телефон.

Щоб при необхідності ви змогли описаним вище способом спробувати здорово насолити злодіям і повернути свій гаджет, активуйте пошукову функцію в ньому вже зараз. І навіть якщо сім-карта з телефону буде вилучена, ви все одно зможете зателефонувати на нього.

Щоб активувати цю функцію пошуку, в настойках знайдіть «Безпека» → «Адміністратори пристрою», активуйте галочкою сервіси, які дозволяють блокувати екран, змінювати паролі, в тому числі і графічні, видаляти персональну інформацію. Все, тепер як тільки ви ввійдете в Google, отримаєте частковий контроль над своїм телефоном.

Пам’ятайте! Визначати місце розташування гаджета можна тільки в тому випадку, якщо він включений, і ваш обліковий запис не видалено.

Як знайти iPhone по IMEI?

iPhone від Apple – найвідоміший смартфон від найпопулярнішого бренду в світі, і сперечатися з цим буде вкрай складно. На ринку мобільних технологій кожен сезон з’являються все нові флагманські моделі, які стають ласим шматочком для зловмисників.

Але тут розробники вже серйозно потурбувалися про безпеку гаджета. Знайти Айфон по IMEI – не найвдаліший варіант, він не настільки результативний і швидкий. А ось знайти Айфон онлайн через iCloud – якраз в точку! Під час активації свого нового мобільного пристрою підключіться до утиліти iCloud, і там же активуйте режим «Знайти iPhone». Тепер безпека вашого смартфона на висоті!

Якщо раптом ви втратили iPhone або його вкрали, дізнатися його місце розташування – справа кількох хвилин. Що для цього знадобиться:

 • зайти на сайт icloud.com;
 • ввести персональний Apple ID і пароль;
 • дізнатися точку перебування вашого гаджета і його переміщення.

Як бачите, знайти Айфон по імею вже не актуально. Навіщо заморочуватся, якщо є спосіб набагато ефективніший. Адже недоброзичливці, у яких на даний момент знаходиться ваш смартфон, після блокування не зможуть ним користуватися. Це просто чорна «цеглина», яку і включити неможливо.

Як знайти телефон Samsung?

Ще один бренд, мобільні девайси якого визнані популярними і затребуваними серед споживачів – це Samsung. Його шанувальники з трепетом чекають виходу нових моделей і дуже сильно переживають втрату персонального помічника. Смартфони Samsung – не менш важлива здобич для зловмисників, ніж Apple.

На жаль, розробники компанії Самсунг не застосовують в своїх гаджетах окрему ОС, хоча раніше були пропозиції використовувати операційну систему Tizen. На мобільних пристроях бренду є тільки адаптована Андроїд зі своєю оболонкою. Виходить, що знайти телефон Samsung по IMEI – так само реально, як і інші моделі на Android. До того ж, безкоштовно.

Як працює пошук телефону по IMEI в Україні?

У вас вкрали телефон? І ви намагаєтеся самостійно його знайти по імею, але ці спроби не увінчалися успіхом? Отримати позитивний результат пошуків можна тільки в тому випадку, якщо ви попередньо подбали про встановлення потрібного ПО, або скористалися сервісами гугл і еппл. Через супутник можливо отримати інформацію про смартфон з будь-якою операційною системою, але тільки коли він включений.

Найдієвіший спосіб пошуку втраченого мобільного пристрою в Україні – письмова заява в поліцію. Правоохоронці перевірять телефон по IMEI, для цього знадобиться деякий час. Наступний крок – установка об’єкта, який незаконно користується чужим гаджетом. І останній – повернення телефону законному власнику.

І ще парочка корисних порад …

Втрата телефону – завжди неприємна подія. І знайти його, знаючи IMEI, серійний номер, маючи на руках всі документи і гарантійні талони, не так просто, як може здатися спочатку. Щоб уникнути зайвих переживань, завчасно подбайте про додаткові фактори безпеки:

 • зробіть заставку зі своїми контактними даними або заповніть візитку. Якщо ваш телефон загублений, а не вкрадений, людина, що його знайшла, отримає шанс зв’язатися з вами;
 • встановіть на мобільний девайс спеціальну програму, яка відправить смс на заданий номер, якщо раптом ваша сім-карта буде вилучена зі слота в смартфоні;
 • зареєструйте свій IMEI на сервісі LoSToleN. Це база кодів-ідентифікаторів вкрадених смартфонів. Через неї можна за винагороду повернути свій гаджет. Як це працює – продавці і покупці на вторинному ринку часто «пробивають» такі девайси через LoSToleN. І шанси повернути свій мобільний телефон з таким сервісом серйозно зростають.

Щоб потім не шукати відповіді на запитання, як знайти телефон по імею, аккаунту або інших відмінних характеристиках, завжди тримайте його в надійному місці, не залишайте без нагляду надовго і ставте складні блокування. Ну, а якщо пропажа гаджета вже сталася, вибирайте найоптимальніший варіант із запропонованих способів – і вперед! Успіхів!

Leave a Reply