Як підключити колонки до комп’ютера?

Здавалося б, що може бути простіше, ніж правильно підключити колонки до комп’ютера? Є роз’єм, є кабель зі штекером, залишилося тільки з’єднати їх разом, в крайньому випадку скориставшись інструкцією. Якщо у вас звичайні колонки, такий варіант може і пройде, а ось з акустичними системами доведеться програтись. Складності виникнуть вже при перших боязких спробах, і вирішити їх можна відразу декількома способами.

Ключові особливості колонок

Почнемо з різновидів колонок. Це принципово важливі характеристики, які впливають на порядок підключення колонок до комп’ютера.

 • Аналогові – звичайнісінькі екземпляри з одним або двома портами. Відтворюють звук середньої якості, не найгірший, але і не кристально чистий. Хоча недосвідченому користувачеві відчути цю різницю практично неможливо. Підключити колонки аналогового типу 2.1 до комп’ютера не складе великих труднощів, необхідно лише правильно розставити їх, відповідно до маркування на кожному пристрої.
 • Цифрові – відтворюють кристально чистий звук найвищої якості. Але ось з підключенням вже трохи складніше, ніж у попередньому варіанті. Важливий момент полягає у вбудованій звуковій карті приймаючої сторони, а саме комп’ютера. Її може бути недостатньо для відтворення такого звуку. І причина тому криється не стільки в нестачі потужності, а і в кількості портів.

Щоб підключити пасивні колонки до комп’ютера, в будь-якому випадку знадобиться з’єднання штекера і відповідного гнізда. У більш сучасних варіантах з блоком живлення необхідно включити його в розетку або мережевий фільтр.

«Букет» різнокольорових штекерів викликає сум’яття? Не турбуйтеся з приводу підключення колонки 5.1 до комп’ютера – кожен штекер має відтінок, що ідентично повторюється на материнській або звуковій платі комп’ютерного пристрою. Помилка виключена, навіть людина з розладами колірних сприйняттів зможе самостійно розібратися з цим процесом, оскільки крім кольору є ще і маркування (малюнок або спеціальна позначка).

Як підключити колонки до комп’ютера через USB?

Провідні моделі колонок з класичним штекером 3,5 мм канули в лету. Сьогодні набагато популярніші бездротові варіанти або з USB. Багато виробників колонок віддають данину моді і комфорту, виготовляючи інноваційні девайси для виведення звуку з USB підключенням.

Покроковий алгоритм як підключити колонки до комп’ютера через USB:

 • вставити кабель зі штекером в отвір для нього;
 • якщо потрібно, включити шнур живлення в розетку;
 • перевірити, чи встановлені драйвери на USB вхід. Знадобиться лише в тому випадку, якщо звук з уже підключених колонок не чути, або він, як і раніше, йде зі вбудованих динаміків. Зазвичай комп’ютер автоматично розпізнає аксесуар і транслює звукові коливання через нього.

Це важливо! У моделях з USB-підключенням mini jack 3,5 мм відсутній.

Як підключити блютуз-колонку до ноутбука?

Блютуз-колонки – ще один варіант відтворення звуку. Для підключення пристрою вам знадобиться вбудований або зовнішній модуль в ноутбуці або ПК, а також відповідні динаміки. На ринку ця ніша звукового обладнання представлена ​​широким асортиментом моделей, від компактних з прийнятною гучністю до потужних апаратів з значними габаритами. Останні мають важливі додаткові властивості, наприклад, підсвічування і захист від вологи. Будь-які колонки можна об’єднувати між собою для посилення звуку.

Щоб підключити колонку через Bluetooth, необхідно виконати наступну послідовність дій:

 • подбати про повний заряд акумулятора;
 • з’ясувати з інструкції до обладнання, як повинен працювати світлодіод на приладі – безперервно горіти при стабільному контакті з ПК, блимати при пошуку з’єднання;
 • після встановлення контакту Bluetooth-колонка повинна видавати звуковий сигнал. Для приладів різних виробників він може бути різним.

Ось і все, контакт встановлений, колонки підключені по блютузу і готові до застосування.

Щоб підключити колонки до комп’ютера з ОП Windows 7 через блютуз потрібно виконати всього 5 кроків:

 • активувати пошук на самій колонці;
 • включити функцію «Bluetooth» на ПК;
 • в операційній системі, а саме в настройках, знайти пункт «Пристрої»
 • відкривши його, активувати «Bluetooth і інші пристрої»;
 • із списку девайсів вибрати колонку і почати сполучення з нею.

Пам’ятайте, що дальність функціонування Bluetooth максимум 15 метрів. Для 1-го підключення краще дотримуватися дистанції не більш одного метра. З’єднання в такому випадку буде стабільним і швидким.

Можливі проблеми при підключенні

В ході підключення перед вами можуть постати як дріб’язкові, так і суттєві проблеми. Розглянемо можливі способи їх вирішення.

 • Різні роз’єми. Припустимо, штекер аналогової колонки не підходить ні до одного гнізда комп’ютера. Що робити в такому випадку? Використовувати перехідники. Але не більше одного, інакше комп’ютер може запросто вийти з ладу – потужність, необхідна для адаптації перехідника і відтворення через нього звукового сигналу, настільки велика, що девайс просто перегорить.

Цей спосіб підключити старі колонки до комп’ютера досить ризиковий. При першій же можливості поміняйте акустичну систему на відповідну по роз’ємам.

 • Шуми, перешкоди, звукові спотворення. Іноді упереміш з улюбленим треком чуються і сторонні звуки. І одна з причин їх появи – неправильне підключення одного або декількох роз’ємом колонок до ПК. Перевірте його ще раз і усуньте неполадку.
 • Відсутність багатоканальної підтримки звукової плати – причина, яка не дозволить підключити колонки 5.1 до комп’ютера без звукової карти.
 • Відсутність звуку. Якщо з комп’ютером все в порядку, на колонках горить кольоровий діод, який сигналізує про їх справність, шукайте причину в звукових настройках. Також може бути розхитаний штекер в гнізді, і його нещільне сполучення з роз’ємом стає «перешкодою» для відтворення звуку. І самий банальний сценарій – вірус на комп’ютері. Він блокує роботу останнього, і без переустановлення операційної системи тут вже не обійтися.

Ось ми і підійшли до завершального етапу підключення колонок. Залежно від обладнання, вибирайте потрібний вам спосіб і насолоджуйтеся якісним звучанням.

Leave a Reply